Tomelloso

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tomelloso
Komunë
noform
Town Hall
Stema_figuraFlag of Tomelloso.png
Vendndodhja
Tomelloso is located in Spanjë
Tomelloso
Tomelloso

Koordinatat: 39°9′28″V 3°1′15″P / 39.15778°V 3.02083°P / 39.15778; -3.02083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku Mancha Alta
Kryetari i Bashkisë Carlos Manuel Cotillas López
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 241.3 km2
Lartësia 662 m (m.n.d.)
Popullsia 38095 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Tomelloseros, Tomellosanos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13700
Koordinatat 39° 9′ 28″ Veri

3° 1′ 15″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.tomelloso.es


Tomelloso është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Mancha Alta, të provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. Tomelloso ka 38095 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 241.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]