Tomino Sella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tomino Sella
Томино Село
Fshat
noform
Vendndodhja
Tomino Sella is located in Maqedonia e Veriut
Tomino Sella
Tomino Sella
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 830 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6533
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 37′ 47″ Veri

21° 09′ 02″ Lindje

Popullsia 44 banorë (2002)

Tomino Sella (maqedonisht: Томино Село) është një fshat në komunën Brod, Maqedoni.