Tomohiko Ikoma

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Tomohiko Ikoma
Të dhënat vetjake
Emri i plotëTomohiko Ikoma
Datëlindja(1932-08-25)gusht 25, 1932
VendlindjaHyogo, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniPortier
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1955–1966Mitsubishi Motors
Karriera ndërkombëtare
1955Japonia5(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Tomohiko Ikoma (25 Gusht 193227 Prill 2009) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1955 5 0
Gjithsej 5 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]