Tomokazu Myojin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Tomokazu Myojin
Të dhënat personale
Emri i plotë Tomokazu Myojin
Data e lindjes (1978-01-24) 24 Janar, 1978 (40 vjeç)
Vendi i lindjes Kobe, Japoni
Pozita ne fushë Mesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktual Nagoya Grampus
Numri 17
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
1996–2005 Kashiwa Reysol
2006–2015 Gamba Osaka
2016– Nagoya Grampus
Ekipi kombëtar
2000–2002 Japonia 26 (3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tomokazu Myojin (lindur më 24 janar 1978) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 26 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2000 9 2
2001 7 0
2002 10 1
Gjithsej 26 3

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]