Tomoyasu Asaoka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tomoyasu Asaoka
Të dhënat personale
Emri i plotëTomoyasu Asaoka
Data e lindjes (1962-04-06) 6 Prill, 1962 (59 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1985–1988Nippon Kokan
1988–1991Yomiuri
Ekipi kombëtar
1987–1989Japonia8(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tomoyasu Asaoka (lindur më 6 Prill 1962) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 8 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1987 1 0
1988 5 0
1989 2 0
Gjithsej 8 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]