Tomoyuki Sakai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tomoyuki Sakai
Të dhënat personale
Emri i plotëTomoyuki Sakai
Data e lindjes (1979-06-29) 29 Qershor, 1979 (42 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1997–2000JEF United Ichihara
2001–2003Nagoya Grampus Eight
2004–2007Urawa Reds
2007–2008Vissel Kobe
2009Fujieda MYFC
2010–2011Pelita Jaya
2011Persiwa Wamena
2011–2012Persiram Raja Ampat
2013Deltras Sidoarjo
Ekipi kombëtar
2000Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tomoyuki Sakai (lindur më 29 Qershor 1979) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2000 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]