Tony Popovic

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tony Popovic
Të dhënat personale
Emri i plotëTony Popovic
Data e lindjes (1973-06-04) 4 Qershor, 1973 (48 vjeç)
Vendi i lindjesSydney, Australia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1989-1997Sydney United
1997-2001Sanfrecce Hiroshima
2001-2006Crystal Palace
2006-2007Al-Arabi
2007-2008Sydney
Ekipi kombëtar
1995–2006Australia58(8)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tony Popovic (lindur më 4 Qershor 1973) është një ish-futbollist australian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin australian ka luajtur 58 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja australiane
Vite Ndeshje Gola
1995 8 0
1996 10 0
1997 2 0
1998 2 0
1999 0 0
2000 7 1
2001 10 5
2002 0 0
2003 2 1
2004 5 0
2005 8 0
2006 4 1
Gjithsej 58 8

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]