Tordera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tordera
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Tordera is located in Spanjë
Tordera
Tordera

Koordinatat: 41°42′3″V 2°43′12″L / 41.70083°V 2.72000°L / 41.70083; 2.72000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Joan Carles García i Cañizares
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 84.08 km2
Lartësia 34 m (m.n.d.)
Popullsia 15641 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Torderencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8490
Koordinatat 41° 42′ 3″ Veri

2° 43′ 12″ Lindje

Faqja Zyrtare www.tordera.org//


Tordera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Katalonia. Tordera ka 15641 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 84.08 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]