Torelló

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Torelló
Komunë
Vendndodhja
Torelló is located in Spanjë
Torelló
Torelló

Koordinatat: 42°4′38″V 2°17′47″L / 42.07722°V 2.29639°L / 42.07722; 2.29639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Osona
Kryetari i Bashkisë Santi Vivet i Soler (CIU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.48 km2
Lartësia 869 m (m.n.d.)
Popullsia 13808 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8570
Koordinatat 42° 4′ 38″ Veri

2° 17′ 47″ Lindje


Torelló është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Katalonia. Torelló ka 13808 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.48 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]