Torrecillas de la Tiesa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Torrecillas de la Tiesa
Komunë
Vendndodhja
Torrecillas de la Tiesa is located in Spanjë
Torrecillas de la Tiesa
Torrecillas de la Tiesa

Koordinatat: 39°34′V 5°44′P / 39.567°V 5.733°P / 39.567; -5.733

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Tierra de Trujillo
Kryetari i Bashkisë Tomás Sánchez Campos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 140 km2
Lartësia 510 m (m.n.d.)
Popullsia 1179 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.torrecillasdelatiesa.es


Torrecillas de la Tiesa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Trujillo, të provincës Cáceres, në Extremadura. Torrecillas de la Tiesa ka 1179 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 140 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]