Torredembarra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Torredembarra
Komunë
noform
Torredembarra beach
Stema_figura
Vendndodhja
Torredembarra is located in Spanjë
Torredembarra
Torredembarra

Koordinatat: 41°9′V 1°24′L / 41.150°V 1.400°L / 41.150; 1.400

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Tarragonès
Kryetari i Bashkisë Daniel Massagué Pere
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.7 km2
Lartësia 5 m (m.n.d.)
Popullsia 15406 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Torrencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43830


Torredembarra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tarragonès, të provincës Tarragona, në Katalonia. Torredembarra ka 15406 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]