Torrelameu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Torrelameu
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Torrelameu is located in Spanjë
Torrelameu
Torrelameu

Koordinatat: 41°42′24″V 0°42′11″L / 41.70667°V 0.70306°L / 41.70667; 0.70306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Noguera
Kryetari i Bashkisë Núria Trullols Mulet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.81 km2
Lartësia 201 m (m.n.d.)
Popullsia 714 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25138
Koordinatat 41° 42′ 24″ Veri

0° 42′ 11″ Lindje


Torrelameu është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Noguera, të provincës Lleida, në Katalonia. Torrelameu ka 714 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.81 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]