Torrent, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Torrent, Valencia
Komunë
noform
Castle Tower.
Stema_figura
Vendndodhja
Torrent, Valencia is located in Spanjë
Torrent, Valencia
Torrent, Valencia

Koordinatat: 39°26′20″V 0°27′56″P / 39.43889°V 0.46556°P / 39.43889; -0.46556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Oest
Kryetari i Bashkisë Amparo Folgado
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 69.3 km2
Lartësia 66 m (m.n.d.)
Popullsia 79843 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Torrentí
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46900
Koordinatat 39° 26′ 20″ Veri

0° 27′ 56″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.atorrent.es


Torrent, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Oest, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Torrent, Valencia ka 79843 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 69.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]