Torrijos, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Torrijos, Spain
Flamuri i Torrijos, Spain
Stema zyrtare e Torrijos, Spain
MapaTorrijos.svg
Popullsia
 • Gjithsej13.117
Emri i banorëveTorrijeño, ña
Faqja zyrtarewww.torrijos.es

Torrijos, Spain është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Torrijos, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Torrijos, Spain ka 13117 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]