Torroella de Montgrí

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Torroella de Montgrí
Komunë
noform
Weekly market on the main square
Stema_figuraTorroella de Montgrí Spain.svg
Vendndodhja
Torroella de Montgrí is located in Spanjë
Torroella de Montgrí
Torroella de Montgrí

Koordinatat: 42°2′38″V 3°7′43″L / 42.04389°V 3.12861°L / 42.04389; 3.12861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Gerona
Qarku Baix Empordà
Kryetari i Bashkisë Josep Maria Rufí
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 65 km2
Lartësia 31 m (m.n.d.)
Popullsia 11598 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Montgrins
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17257
Koordinatat 42° 2′ 38″ Veri

3° 7′ 43″ Lindje

Faqja Zyrtare www.torroella-estartit.cat


Torroella de Montgrí është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Gerona, në Katalonia. Torroella de Montgrí ka 11598 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 65 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]