Toshihide Saito

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Toshihide Saito
Të dhënat personale
Emri i plotëToshihide Saito
Data e lindjes (1973-04-20) 20 Prill, 1973 (48 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1996–2006Shimizu S-Pulse
2007–2008Shonan Bellmare
2009–2013Fujieda MYFC
Ekipi kombëtar
1996–1999Japonia17(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Toshihide Saito (lindur më 20 prill 1973) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 17 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1996 2 0
1997 7 0
1998 4 0
1999 4 0
Gjithsej 17 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]