Toshihiro Aoyama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Toshihiro Aoyama
Të dhënat personale
Emri i plotëToshihiro Aoyama
Data e lindjes (1986-02-22) 22 Shkurt, 1986 (35 vjeç)
Vendi i lindjesOkayama, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualSanfrecce Hiroshima
Numri6
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004–Sanfrecce Hiroshima
Ekipi kombëtar
2013–2015Japonia8(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Toshihiro Aoyama (lindur më 22 Shkurt 1986) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 8 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 3 0
2014 4 0
2015 1 1
Gjithsej 8 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]