Toshihiro Hattori

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Toshihiro Hattori
Të dhënat personale
Emri i plotëToshihiro Hattori
Data e lindjes (1973-09-23) 23 Shtator, 1973 (47 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994–2006Júbilo Iwata
2007–2009Tokyo Verdy
2010–2011Gainare Tottori
2012–2013FC Gifu
Ekipi kombëtar
1996–2003Japonia44(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Toshihiro Hattori (lindur më 23 shtator 1973) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 44 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1996 1 0
1997 1 0
1998 5 0
1999 5 0
2000 12 1
2001 11 1
2002 5 0
2003 4 0
Gjithsej 44 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]