Toshihiro Yamaguchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Toshihiro Yamaguchi
Të dhënat personale
Emri i plotëToshihiro Yamaguchi
Data e lindjes (1971-11-19) 19 Nëntor, 1971 (49 vjeç)
Vendi i lindjesKumamoto, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1993–1996Gamba Osaka
1996–1997Kyoto Purple Sanga
1998–2000Sanfrecce Hiroshima
Ekipi kombëtar
1994–1995Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Toshihiro Yamaguchi (lindur më 19 Nëntor 1971) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1994 2 0
1995 2 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]