Toshio Masuda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me kompozitorin japonez, për regjisorin japonez, shiko Toshio Masuda (regjisor).

Toshio Masuda (増田俊郎 Masuda Toshio, kompozitor) ka lindur më 29 tetor 1959 dhe është një kompozitor japonez. Puna e tij kryesisht ka qënë kompozimi, përshtatja dhe sintetizimi i shumë notave për programe televizive dhe seiale të animuara.

Puna e tij si kompozitor[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Seriale të animuara:

  • Excel Saga (1999)
  • Jubei-chan (1999)
  • Hand Maid May (2000)
  • Mahoromatic (2001)
  • Naruto (2001)
  • Puni Puni Poemy (2001)
  • Jubei-chan 2 (2004)