Toyohito Mochizuki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Toyohito Mochizuki
Të dhënat personale
Emri i plotëToyohito Mochizuki
Data e lindjes (1953-09-18) 18 Shtator, 1953 (67 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Fujitsu
Ekipi kombëtar
1978Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Toyohito Mochizuki (lindur më 18 Shtator 1953) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1978 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]