Tranemo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tranemo
Qytet
noform
Stacioni i Tranemos
Vendndodhja
Tranemo is located in Suedia
Tranemo
Tranemo

Koordinatat: 57°29′V 13°21′L / 57.483°V 13.350°L / 57.483; 13.350

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Västergötland
Qarku Västra Götaland
Komuna Komuna Tranemo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.42 km2
Popullsia 3,278 banorë (2017)
Dendësia 95,85 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)

Tranemo është qytet në jug të Västergötland, Suedi dhe zonë qendrore në komunën Tranemo.

Shkollat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në Tranemo ka Tranängskolan dhe që nga viti 1994 ka shkollë të mesme. Tranängskolan ka klasë 1-6 për lokalitetin me fshatrat përreth dhe me vitin 7-9 për tërë komunën. Zona kryesore e shkollës së mesme Tranemo është edhe ajo e komunës së saj, por një numër i madh i nxënësve nga komuna Svenljunga gjithashtu zgjedhin të ndjekin Shkollën e Mesme Tranemo.