Tranemo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tranemo
Qytet
Stacioni i Tranemos
Stacioni i Tranemos
Popullsia
 • Gjithsej3.278

Tranemo është qytet në jug të Västergötland, Suedi dhe zonë qendrore në komunën Tranemo.

Shkollat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në Tranemo ka Tranängskolan dhe që nga viti 1994 ka shkollë të mesme. Tranängskolan ka klasë 1-6 për lokalitetin me fshatrat përreth dhe me vitin 7-9 për tërë komunën. Zona kryesore e shkollës së mesme Tranemo është edhe ajo e komunës së saj, por një numër i madh i nxënësve nga komuna Svenljunga gjithashtu zgjedhin të ndjekin Shkollën e Mesme Tranemo.