Trebina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Trebina
Требино
Fshat
noform
Vendndodhja
Trebina is located in Maqedonia e Veriut
Trebina
Trebina
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 595 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6530
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 34′ 40″ Veri

21° 12′ 34″ Lindje

Popullsia 198 banorë (2002)

Trebina (maqedonisht: Требино) është një fshat në komunën Brod, Maqedoni.