Tregan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tregan
Fshat
Shteti: Shqipëria
Përdorimi i stampës

Tregan është një fshatKomunën TreganRrethin e ElbasanitShqipërisë. Fshati Tregan ndryshe njihet edhe me emrin Llixha[1].

Ekonomi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fshati Tregan është një nga fshatrat që prodhon më pak prodhim bujqësor, për shkak se sipërfaqja e tokës është e përqendruar dhe kodrinore[1].

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b "PLANI I ZHVILLIMIT LOKAL KOMUNA TREGAN" (PDF). Arkivuar nga origjinali origjinali (PDF) më 8 nëntor 2016. Marrë më 16 gusht 2017.