Treviño

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Treviño
Komunë
Vendndodhja
Treviño is located in Spanjë
Treviño
Treviño

Koordinatat: 42°44′5″V 2°44′50″P / 42.73472°V 2.74722°P / 42.73472; -2.74722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Burgos
Qarku Enclave of Treviño
Kryetari i Bashkisë Roberto Bajos Argote
Partia pedáneo
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 202 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 44′ 5″ Veri

2° 44′ 50″ Perëndim


Treviño është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Enclave of Treviño, të provincës Burgos, në Castile dhe León. Treviño ka 202 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]