Trois-Rivières (Kebek)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Trois-Rivières (kthjellim).


Trois-Rivières
—  qytet  —
stema_figura
Pamje nga Trois-Rivières (Kebek)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore Mauricie
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46°21′V 72°33′P / 46.35°V 72.55°P / 46.35; -72.55 (Trois-Rivières)Koordinatat: 46°21′V 72°33′P / 46.35°V 72.55°P / 46.35; -72.55 (Trois-Rivières)
Sipërfaqja 288,92 km2
Popullsia 126.323 banorë 2006
Dendësia 437,22 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Vendndodhja
Trois-Rivières is located in Kanadaja
Trois-Rivières
Trois-Rivières

Trois-Rivières është një qytetMauricie, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 288.92 km² dhe popullsi 126323 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek