Trojany

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Trojany është një fshat i Polonisë, dhe gjëndet midis Wołomin dhe Varshavë, afër Dąbrówka. Është pavarur nga konteja e Wołomin dhe Voivodati i Mazowsze. Në fshat jetojnë 490 banorë (2014).