Tsukasa Hosaka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tsukasa Hosaka
Të dhënat personale
Emri i plotëTsukasa Hosaka
Data e lindjes (1937-03-03) 3 Mars, 1937 (84 vjeç)
Vendi i lindjesKofu, Japoni
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1959–1968Furukawa Electric
Ekipi kombëtar
1960–1964Japonia19(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tsukasa Hosaka (lindur më 3 Mars 1937) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 19 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1960 1 0
1961 6 0
1962 6 0
1963 5 0
1964 1 0
Gjithsej 19 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]