Tsuneyasu Miyamoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tsuneyasu Miyamoto
Të dhënat personale
Emri i plotëTsuneyasu Miyamoto
Data e lindjes (1977-02-07) 7 Shkurt, 1977 (44 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995–2006Gamba Osaka
2007–2008Red Bull Salzburg
2009–2011Vissel Kobe
Ekipi kombëtar
2000–2006Japonia71(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tsuneyasu Miyamoto (lindur më 7 Shkurt 1977) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 71 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2000 2 0
2001 3 0
2002 11 0
2003 10 0
2004 19 2
2005 15 1
2006 11 0
Gjithsej 71 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]