Tsutomu Sonobe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tsutomu Sonobe
Të dhënat personale
Emri i plotëTsutomu Sonobe
Data e lindjes (1958-03-29) 29 Mars, 1958 (63 vjeç)
Vendi i lindjesIbaraki, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1976–1989Fujita Industries
Ekipi kombëtar
1978–1981Japonia7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tsutomu Sonobe (lindur më 29 Mars 1958) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1978 4 0
1979 0 0
1980 0 0
1981 3 0
Gjithsej 7 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]