Tsuyoshi Kitazawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tsuyoshi Kitazawa
Tsuyoshi Kitazawa Japan Italy legend match.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëTsuyoshi Kitazawa
Data e lindjes (1968-08-10) 10 Gusht, 1968 (52 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1987–1991Honda
1991–2002Tokyo Verdy
Ekipi kombëtar
1991–1999Japonia58(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tsuyoshi Kitazawa (lindur më 10 Gusht 1968) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 58 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1991 2 0
1992 11 1
1993 4 0
1994 7 1
1995 14 1
1996 5 0
1997 11 0
1998 3 0
1999 1 0
Gjithsej 58 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]