Tuma Ilire në Malishevë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tuma Ilire në Malishevë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Malishevë, Kosovë
Ndërtuar Parahistori
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 0301-800/88
Nr. i referencës 3016

Tuma Ilire në Malishevë është një monument i trashëgimisë kulturore në Malishevë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 0301-800/88.

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]