Tuma e vetmuar në Irzniq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tuma e vetmuar në Irzniq
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Irzniq, Deçan, Kosovë
Ndërtuar Parahistori
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3234

Tuma e vetmuar në Irzniq është një monument i trashëgimisë kulturore në Irzniq, Deçan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]