Tumat Ilire në Mirushë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tumat Ilire në Mirushë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Mirushë, Malishevë, Kosovë
Ndërtuar Parahistori
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3433

Tumat Ilire në Mirushë është një monument i trashëgimisë kulturore në Mirushë, Malishevë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]