Tyrbja e Dadës Hatë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Tyrbja e “Dadës Hatë”
LlojiArkitekturore
VendndodhjaJunik, Kosovë
NdërtuarShek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës3166

Tyrbja e Dadës Hatë është një monument arkitekturor i trashëgimisë kulturore në Junik, Kosovë.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]