Jump to content

Tyrbja e Dervish Sadikut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Tyrbja e Dervish Sadikut
LlojiArkitekturore
VendndodhjaJunik, Kosovë
NdërtuarShek. XX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës3298

Tyrbja e Dervish Sadikut e njohur edhe si tyrbja e Shalajve është një monument i trashëgimisë kulturore në Junik, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]