Tyrbja e Sadri Pepaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tyrbja e Sadri Pepaj
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Kodrali, Deçan, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 1291

Tyrbja e Sadri Pepaj është një monument i trashëgimisë kulturore në Kodrali, Deçan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]