Jump to content

Tyrbja e Sheh Fetahut me varreza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Tyrbja e Sheh Fetahut me varreza
LlojiArkitekturore
VendndodhjaGjakovë, Kosovë
NdërtuarShek. XVIII
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës972

Tyrbja e Sheh Fetahut me varreza është një monument i trashëgimisë kulturore në Gjakovë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]