Jump to content

Tyrbja e Shejh Mehmetit, Artanë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Tyrbja në Artanë
LlojiArkitekturore
VendndodhjaArtanë, Kosovë
NdërtuarShek. XVII - XVIII
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës26

Tyrbja e Sheh Mehmetit ose Tyrbe e Artanës është një monument i trashëgimisë kulturore në Artanë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Galeria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.