Jump to content

Tyrbja e Shtatë Qikave

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Tyrbja e Shtatë Qikave ( varrezat e motrave Bejtullahu)
LlojiArkitekturore
VendndodhjaGjakovë, Kosovë
NdërtuarShek. XVIII
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës1025

Tyrbja e Shtatë Qikave ( varrezat e motrave Bejtullahu) është një monument i trashëgimisë kulturore në Gjakovë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]