U.S. Triestina Calcio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
U.S. Triestina
Pseudonimi(et)Rossoalabardati
Themeluar2 shkurt 1918
StadiumiStadio Nereo Rocco
Kapaciteti21 166
PronariFlamuri Mario Biasin
TrajneriFlamuri Massimo Pavanel
LigaSerie C
2018–192
UebfaqjaUebfaqja e klubit
Home colours
Away colours
Third colours

Unione Sportiva Triestina Calcio 1918, i njohur më mirë si U.S. Triestina, ose akoma më thjeshtë Triestina është një ekip futbollistik italian, më vendodhje në qytetin e Triestes.

Triestina lind nga bashkimi i FC Trieste dhe CS Ponziana.