Jump to content

Udine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Udine esht nji qytet ne Bashkin ononime,Ndodhet ne Rajonin Friuli-Venecia Xhulia ne Itali.Qyteti ka 100'032 banor dhe nji siperfaqe prej 56km2.Qyteti ndodhet 40 Kilometra larg Zllovenise