Uka i Bjeshkëve të Nemura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bjeshkët e Nemuna

Uka i Bjeshkëve të Nemura është një film artistik produkcioni i Kosovafilmit, Prishtinë 1968 në formatin 35mm Widescreen 1:1.66 Color.

Stafi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Regjia: Miki Stamenkovic,
  • Skenari: Abdurrahman Shala, Murteza Peza dhe, Kole Cashule,
  • Drejtor fotografie: Branko Ivatovic,
  • Montazhi: Katarina Stojanovic,
  • Skenografia: Vlatko Gilic
  • Kostumet:
  • Assistent regjie: Ekrem Kryeziu dhe Aleksandar Djurcinov,

Rolet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]