Ullastret

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ullastret
Komunë
noform
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.08 km2
Lartësia 49 m (m.n.d.)
Popullsia 250 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Ullastret është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Ullastret ka 250 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.08 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 42°00′00″V 3°04′05″P / 42.000°V 3.068°P / 42.000; -3.068