Ulldemolins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ulldemolins
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Ulldemolins is located in Spanjë
Ulldemolins
Ulldemolins

Koordinatat: 41°19′25″V 0°52′39″L / 41.32361°V 0.87750°L / 41.32361; 0.87750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Priorat
Kryetari i Bashkisë Misericòrdia Montlleó i Domènech
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.2 km2
Lartësia 481 m (m.n.d.)
Popullsia 481 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Ulldemolinencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43363
Koordinatat 41° 19′ 25″ Veri

0° 52′ 39″ Lindje


Ulldemolins është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Priorat, të provincës Tarragona, në Katalonia. Ulldemolins ka 481 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 38.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]