Uncyclopedia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Webfaqja http://uncyclopedia.org/
Komercial Jo
Tipi i faqes Satirë/Wiki
Pronari Wikia
Krijuar nga Jonathan Huang dhe Stillwaters/Euniana
Lëshuar më 5 janar 2005

Uncyclopedia, the content-free encyclopedia that anyone can edit është një parodi mbi Wikipedinë. Webfaqja është një wiki që përmban artikuj humoristike dhe satirike.

Një version shqip i këtij projektit akoma nuk ekziston.

Trivia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Web-browser-openclipart.svg Ky artikull në lidhje me Interneti është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.