Universidade do Estado de Minas Gerais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
UEMG

Universidade do Estado de Minas Gerais (UEMG) është një nga shkollat më elitare në Belo Horizonte.[1]

Pranimi në UEMG është shumë selektiv dhe universiteti ka rreth 23008 studente undergraduate dhe 1418 master.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ (portugalisht) História da UEMG Archived 9 April 2018[Date mismatch] at the Wayback Machine., Institucional, 11 de novembro de 2014

Lidhje te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]