Universiteti Foggia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Università degli Studi di Foggia - I Njohur si Univesiteti Foggia (UNIFG) ishte Universiti në u hap ne vitin 1999FoggiaItalisë.

Universitetit[redakto | redakto tekstin burimor]

Tani ne Ket Universitet vijon studime mbi 10 mijë student dhe Rektori i Tanishem ësht Profesor Giuliano Volpe.

Fakulltet[redakto | redakto tekstin burimor]

Fakullteti i Ekonomisë
Fakullteti i Drejtësis
Fakullteti i Literatures
Fakullteti i Mjekësi

Lista e Rektorve[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Antonio Muscio (1999-2008)
  • Giuliano Volpe (2008-2013)
  • Maurizio Ricci (tani)

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]