Universiteti Foxha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Università degli Studi di Foggia - I Njohur si Univesiteti Foxha (UNIFG) ishte universiti në u hap ne vitin 1999FoxhëItalisë.

Universitetit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Tani ne ket universitet vijon studime mbi 10 mijë student dhe rektori i tanishem ësht profesor Giuliano Volpe.

Fakulltet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fakullteti i Ekonomisë
Fakullteti i Drejtësis
Fakullteti i Literatures
Fakullteti i Mjekësi

Lista e Rektorve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Antonio Muscio (1999-2008)
  • Giuliano Volpe (2008-2013)
  • Maurizio Ricci (tani)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]