Ura e Tabakëve (Gjakovë)

Coordinates: 42°22′13″N 20°25′14″E / 42.370393°N 20.420680°E / 42.370393; 20.420680
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

42°22′13″N 20°25′14″E / 42.370393°N 20.420680°E / 42.370393; 20.420680

Ura e Tabakeve
LlojiArkitekturore
VendndodhjaGjakovë, Kosovë
NdërtuarShek. XVIII
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
PërcaktuarE.K. 02 - 570/62
Nr. i referencës847

Ura e Tabakëve është një monument i trashëgimisë kulturore në Gjakovë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër E.K. 02 - 570/62.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]